Tiskové středisko ČBK

Subscribe to zdroj Tiskové středisko ČBK
cirkev.cz - aktuality
Aktualizace: 8 hodin 42 min zpět

Režisér Wim Wenders bude točit dokument o papeži Františkovi

22. Květen 2017 - 16:00
Papež František – Muž svého slova. Takto se bude jmenovat nový dokumentární film proslulého režiséra Wima Wenderse. Snímek bude vznikat přímo ve spolupráci s Vatikánem a papež František se na něm bude aktivně podílet prostřednictvím rozhovorů o ekologii, imigraci, konzumerismu a sociální spravedlnosti.

Papež: 24. května se duchovně spojíme s katolíky v Číně

22. Květen 2017 - 14:15
Ve středu 24. května se duchovně spojíme s katolíky v Číně, kteří si budou připomínat Pannu Marii, pomocnici křesťanů. Uvedl to papež František během nedělní polední modlitby. Křesťané žijí v Číně v nelehké situaci, často jsou pronásledováni. V současnosti také probíhá dialog mezi Vatikánem a čínskou vládou, jenž má za cíl přinést křesťanům svobodu vyznání.

Papež František oznámil jména pěti nových kardinálů

22. Květen 2017 - 13:45
28. června 2017 bude uvedeno do úřadu pět nových kardinálů. Jejich jmenování oznámil papež František při nedělní polední modlitbě. Mezi budoucími kardinály je například první švédský katolický biskup od počátku reformace, blízký spolupracovník zavražděného latinskoamerického arcibiskupa Romera nebo historicky první kardinál z Laosu. Počet členů kardinálského sboru, kteří volí papeže, tak vzroste na 121.

Přímé přenosy bohoslužeb od 22. do 28. května 2017

22. Květen 2017 - 11:00
Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

6. neděle velikonoční bude zasvěcená modlitbám za pronásledované křesťany

19. Květen 2017 - 17:00
Nejbližší neděle velikonoční (21. května) bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany. Jen během roku 2016 bylo ve světě kvůli víře zabito až 90 000 křesťanů a více než 500 milionů křesťanů pak bylo pronásledováno nebo diskriminováno. Připomíná to organizace Křesťanská mezinárodní solidarita ČS.

Náš kardinál - vychází kniha k nedožitým narozeninám Miloslava Vlka

19. Květen 2017 - 16:00
V těchto dnech vychází kniha Náš kardinál – jihočeské vzpomínky na Miloslava Vlka, která na 240 stranách zachycuje čtyři desítky příspěvků pamětníků či představuje některé zajímavé archivní dokumenty týkající se kardinálova života. I podporou vydání této publikace si lze připomenout jeho nedožité 85. narozeniny.

V Praze se setkali neslyšící katolíci z celé Evropy

19. Květen 2017 - 14:45
Největší letošní evropská akce pro neslyšící katolíky proběhla 12. – 15. května v Praze. Mezinárodního setkání se zde zúčastnili neslyšící z dvanácti evropských zemí.

Charita Indie zakládá síť náboženských rozvojových organizací

18. Květen 2017 - 16:00
Charita Indie se chystá vytvořit síť rozvojových organizací na náboženském základě, které se zabývají managementem zvládání katastrof. Hinduistické, muslimské, křesťanské a budhistické organizace se nyní sešly na přípravné schůzce společně se zástupci vládního úřadu pro zvládání katastrof.

Poselství papeže Františka k 51. Mezinárodnímu dni sdělovacích prostředků

18. Květen 2017 - 15:45
Zveřejňujeme poselství papeže Františka k 51. Mezinárodnímu dni sdělovacích prostředků, který připadá na neděli 28. května. Tématem listu jsou slova: „Neboj se, protože já jsem s tebou. Sdělovat naději a důvěru v naší době“.

Provinciálem českých františkánů se stal Jakub František Sadílek

18. Květen 2017 - 15:00
Provinciálem českých františkánů se ve středu stal Jakub František Sadílek OFM, dosavadní moderátor duchovní správy v Praze-Spořilově, který se také v uplynulých letech věnoval formaci bratří s časnými sliby a evangelizaci. Provinčním vikářem byl na kapitule v Praze zvolen dosavadní provinciál Jeroným František Jurka OFM.

Nový web: Vydejte se na cestu s církevní turistikou

18. Květen 2017 - 13:15
Web o církevní a klášterní turistice v ČR www.cirkevnituristika.cz můžete již před prázdninami používat se všemi přednostmi a novinkami, které nyní nabízí. Jaké to jsou?

Fotbaloví šampióni musí být dobrým vzorem, prohlásil František

17. Květen 2017 - 17:00
Hráče, trenéry a další členy italských prvoligových fotbalových týmů Juventus Turín a Lazio Řím přijal včera na audienci papež František. Vyzval je, aby byli pro mladé fanoušky dobrými vzory loajality, čestnosti, svornosti a lidskosti. Audience se uskutečnila v souvislosti s dnešním finálovým zápasem Italského poháru na římském Olympijském stadionu.

Evropští biskupové se připravují na kongres o budoucnosti EU

17. Květen 2017 - 14:00
Zástupci Komise biskupských konferencí EU (COMECE) se setkali tento týden při přípravě kongresu o budoucnosti Evropy a EU. Kongres nazvaný „Nové promýšlení Evropy“ se uskuteční na podzim v Římě.

Papež ostře odsoudil korupci v Latinské Americe

16. Květen 2017 - 17:00
Korupce je jako rakovina, která požírá každodenní život lidí. Ve svém poselství účastníkům generálního shromáždění Biskupské konference Latinské Ameriky to sdělil papež František. Podle něj je korupce jeden z nejvážnějších hříchů, který je na tomto kontinentě velmi rozšířený.

Biskupové z kmenových oblastí žádají o pomoc indického prezidenta

16. Květen 2017 - 17:00
Katoličtí biskupové z indických kmenových území žádají prezidenta Pranaba Mukherdžího, aby zajistil práva milionů domorodých obyvatel. Memorandum podepsali biskupové ze šesti států s velkou kmenovou populací. Podle nich je velmi smutné, že státní policie pošlapává práva původních obyvatel.

Papež o Fatimě, Medjugorje a dalších aktuálních tématech

16. Květen 2017 - 15:00
Během sobotního zpátečního letu z Fatimy odpovídal papež František na dotazy novinářů. Hovořil tak například o významu fatimského zjevení, o Medžugorje, ekumenismu, vztazích s tradicionalistickým Kněžským bratrstvem sv. Pia X., ale i například o plánovaném setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Přepis konference zveřejňujeme v plném znění v překladu Vatikánského rozhlasu.

Ženské řehole k aktuální politické situaci

16. Květen 2017 - 13:42
Ženské řády působící v České republice vyzývají k páteční modlitbě za řešení současné politické situace u nás.

Vyzýváme k modlitbě za aktuální dění v naší zemi

15. Květen 2017 - 23:45
Přinášíme stanovisko českých a moravských biskupů (České biskupské konference) k současnému politickému dění v ČR. Tuto výzvu k modlitbě za vyřešení současné vládní krize zveřejňujeme v plném znění.

Týden pro rodinu 2017 v plném proudu

15. Květen 2017 - 17:15
Od neděle 14. do soboty 20. května 2017 probíhá Týden pro rodinu, přičemž k tomu na pondělí 15. května připadá Mezinárodní den rodiny. Jak se nad tématem rodiny-základní buňky společnosti můžeme zamýšlet?

Papež František: Nechme se vést světlem, které vychází ve Fatimě

15. Květen 2017 - 17:00
Papež František připomněl ve své pravidelné nedělní promluvě na svatopetrském náměstí svou pouť do Fatimy. Mariánskou modlitbu uvedl slovy, že dnes bude mít obzvláštní význam i památný a prorocký smysl pro ty, kteří vidí historii očima víry.

Stránky