Tiskové středisko ČBK

Subscribe to zdroj Tiskové středisko ČBK
cirkev.cz - aktuality
Aktualizace: 8 hodin 18 min zpět

Papež ke Dni migrantů: přijímat, chránit, podporovat a integrovat

22. Srpen 2017 - 14:45
Přijímat, chránit, podporovat a integrovat. Tyto čtyři výzvy obsahuje poselství papeže Františka ke Dni migrantů a uprchlíků, které v pondělí zveřejnil Vatikán. Mezinárodní den si církev připomene 14. ledna příštího roku.

Arcibiskupství pražské hledá účetní

22. Srpen 2017 - 8:00
Pražské arcibiskupství hledá posilu na pozici mzdové účetní/mzdového účetního. Přihlásit se a poslat životopis můžete do 24. září 2017.

Celostátní setkání křesťanské mládeže přilákalo do Olomouce 6500 lidí

21. Srpen 2017 - 20:57
6. celostátní setkání mládeže vyvrcholilo v neděli 20. srpna závěrečnou slavnostní mší svatou, kterou v Korunní pevnůstce sloužil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Šestidenní program se nesl v duchu přednášek, workshopů, výtvarných dílem i sportu. K mladým účastníkům promluvila také většina českých a moravských biskupů.

Setkání křesťanské mládeže zaplnilo Olomouc

21. Srpen 2017 - 14:55
V neděli 20. srpna 2017 vyvrcholilo Celostátní setkání mládeže (CSM) v Olomouci. Šestidenní program pro mladé lidi se nesl v duchu modlitby, přednášek, workshopů, výtvarných dílem i sportu. K mladým účastníkům promluvila při různých příležitostech také většina českých a moravských biskupů.

Přímé přenosy bohoslužeb od 21. do 27. srpna 2017

21. Srpen 2017 - 10:15
Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas.

Sekce pro mládež ČBK má nové vedení

19. Srpen 2017 - 14:30
Kamil Strak. To je nový ředitel Sekce pro mládež ČBK. Změna ve vedení jedné z částí sekretariátu České biskupské konference v Praze byla oznámena dnes při mši v rámci Celostátního setkání mládeže v Olomouci.

Kondolence kardinála Dominika Duky k teroru ve Španělsku

18. Srpen 2017 - 19:23
Předseda ČBK Dominik Duka OP zaslal španělskému králi Filipu VI. kondolenci, ve které vyjadřuje soustrast nad ztrátou životů a neštěstím způsobeným terorem ve Španělsku. Text zveřejňujeme.

Biskupové podpořili čínské katolíky

18. Srpen 2017 - 17:56
ČBK podpořila iniciativu za propuštění a získání aktuálních informací k případu biskupa čínské podzemní církve Petra Shao Zhumina. Taktéž oceňuje úsilí emeritního hongkongského biskupa kardinála Josepha Zena Ze-kiuna o zlepšení situace čínských katolíků. Text výzvy českých a moravských biskupů zveřejňujeme v plném znění.

Bishops supported the Catholics of China

18. Srpen 2017 - 17:56
The Czech Bishops' Conference has supported an initiative for the release and to get current information in the case of Chinese Bishop Peter Shao Zhumin; at the same time, the Czech bishops appreciated the efforts of Cardinal Joseph Zen Ze-kiun aimed at improvement of the situation of the Chinese Catholics. Full text of the appeal is given below.

Kardinál Pietro Parolin navštíví Rusko

18. Srpen 2017 - 15:15
Vatikánský státní sekretář kardinál Pietro Parolin navštíví ve dnech 21. – 24. srpna 2017 Ruskou federaci. Cílem cesty je setkání s nejvyššími světskými i církevními představiteli. Návštěva má také povzbudit místní katolickou komunitu.

Pohřební mše čínského biskupa se nesměli zúčastnit věřící ani desítky kněží

18. Srpen 2017 - 14:45
Pohřební mše čínského biskupa Sie Tching-čea, který zemřel v pondělí 14. srpna, se nesměli zúčastnit věřící ani desítky kněží. Zakázáno bylo též pořizovat fotografické nebo video záznamy. Biskup působil v podzemní církvi a jeho svěcení nebylo nikdy uznáno čínskou vládou.

Církevní představitelé komentují teroristický útok ve Španělsku

18. Srpen 2017 - 12:15
Církevní představitelé komentují čtvrteční teroristický útok v Barceloně. Útočník zde najel dodávkou do lidí a nejméně 13 jich zabil. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Ve městě Cambrils jižně od Barcelony pak pětice útočníků zranila autem sedm lidí.

ČBK jedná o možnosti uspořádat v Praze Světový den mládeže

17. Srpen 2017 - 20:02
Žádost o pořádání Světového dne mládeže (SDM) v Praze podal ve Vatikánu koncem května jménem České biskupské konference její předseda kardinál Dominik Duka OP. Pokud by papež František rozhodl o konání této akce v České republice, proběhla by v roce 2021 nebo 2022.

Setkání mládeže je v plném proudu, mladí lidé navštěvují kláštery i seniory

17. Srpen 2017 - 17:15
Zejména přednáškami a workshopy žije v těchto dnech více než šest tisíc účastníků Celostátního setkání mládeže (CSM), které v Olomouci začalo v úterý večer. Trávit čas mohou také sportovními aktivitami nebo na brigádách ve městě a otevírají se pro ně i dveře olomouckých klášterů nebo domovů pro seniory.

Církev v Číně se loučí se dvěma zesnulými biskupy

17. Srpen 2017 - 14:00
Katolická církev v Číně se loučí se dvěma biskupy, kteří zemřeli 13. a 14. srpna 2017. Oba strávili desítky let v pracovních táborech a jejich svěcení bylo uznáno Svatým stolcem. Biskup Li Ťien-tchang zasvětil svůj život obnově diecéze Tchaj-wan. Duchovního Sie Tching-če z Urumči čínská vláda nikdy neuznala; sám se rozhodl být pastýřem v místě, kde byl dvacet let vězněn.

Katolický týdeník: Když do života vstoupí závislost

17. Srpen 2017 - 2:00
Není snad falešnějšího obrazu alkoholika: často opilý, špinavý a páchnoucí muž, povalující se v hospodě a pak ve škarpě. Jistě je nemálo takových. Skutečnost, jak už to tak bývá, se od zažitého klišé značně liší.

Americké ministerstvo zahraniční uznalo genocidu páchanou Islámským státem

16. Srpen 2017 - 14:45
Americké ministerstvo zahraniční uznalo genocidu páchanou tzv. Islámským státem (ISIS) na náboženských a etnických menšinách, mezi nimiž jsou jezídi, křesťané a šíitští muslimové. Vyplývá to ze zprávy o stavu náboženské svobody ve světě, která byla vydaná 15. srpna.

TV Noe má dvě nové mobilní aplikace

16. Srpen 2017 - 13:45
Sledovat živé vysílání kdekoliv na světě, prohlédnout si televizní program, vybrat oblíbený pořad z videoarchivu nebo se sám stát reportérem. To vše umožňují dvě nové mobilní aplikace, které vydala TV Noe v posledních týdnech.

Tomáš Holub padesátiletý: Hospodin umí překvapit

16. Srpen 2017 - 11:30
Plzeňský biskup Tomáš Holub se narodil 16. srpna 1967, dnes tedy slaví své padesátiny. Chcete mu popřát? 24. srpna bude od 16.30 v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje při mši svaté ta správná příležitost. Vyprošujme mu moudrost, sílu a odvahu v jeho službě.

Posilte se ve věrnosti, vyzkazuje papež František do Olomouce

15. Srpen 2017 - 15:41
Dnes večer začíná v Olomouci 6. setkání katolické mládeže ČR. Účastníci budou pozdraveni různými představiteli církevního a veřejného života, prostřednictvím dopisu vatikánského státního sekretáře P. Parolina mezi nimi bude i papež František. Co mladým lidem pro nadcházející dny přeje a k čemu je vybízí? Text dopisu zveřejňujeme v plném znění.

Stránky