Tiskové středisko ČBK

Subscribe to zdroj Tiskové středisko ČBK
cirkev.cz - aktuality
Aktualizace: 11 hodin 12 min zpět

Vatikán na WTO: Globální obchod musí být multilaterální a inkluzivní

14. Prosinec 2017 - 15:00
Nevyvážené a nespravedlivé obchodní vztahy vytváří sociální vyloučení a nerovnost, snižují lidskou důstojnost a opomíjí společné blaho lidstva. Zdravá světová ekonomika potřebuje efektivnější způsob interakce, aby byl zajištěn ekonomický rozvoj a blahobyt všech zemí, nikoli jen několika. To řekl stálý pozorovatel Svatého stolce při OSN arcibiskup Ivan Jurkovič na 11. zasedání Světové obchodní organizace (WTO), které se konalo v uplynulých dnech v argentinském Buenos Aires.

Vietnamští katolíci budou o Vánocích pomáhat chudým a dětem

14. Prosinec 2017 - 15:00
Zhruba 10% obyvatel Vietnamu žije pod hranicí chudoby a dalších 5% je jí ohroženo. Kromě toho zhruba 1,5 milionu dětí se nachází v obtížné životní situaci. Různé neziskové a charitativní organizace proto chystají v období nadcházejících svátků řadu iniciativ na pomoc těmto vyloučeným skupinám obyvatel. Nejméně tři tisíce dětí se např. zúčastní vánočního festivalu, který organizuje Caritas Saigon.

Salesián Tom Uzhunnalil obdržel cenu Matky Terezy

13. Prosinec 2017 - 15:00
Indický salesiánský kněz Tom Uzhunnalil obdržel cenu Matky Terezy za sociální spravedlnost, kterou každoročně uděluje Nadace Harmonie z Bombaje. Otec Tom Uzhunnalil byl nedávno osvobozen po 18 měsících zajetí v Jemenu, kde ho drželi neznámí ozbrojenci pravděpodobně napojení na Islámský stát (IS).

Koncert sboru Datio ve Vídni

13. Prosinec 2017 - 9:00
Ve středu, 20. prosince 2017, se bude konat ve Vídni koncert sboru Datio ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České z Oder. Koncert se bude konat v gotickém kostele v samém centru Vídně, v kostele Maria am Gestade v 18:00 hodin. K vystoupení byl přizván také novojičínský sbor Ondrášek, který se sborem Datio spojuje výjimečná dirigentská osobnost pana dirigenta Josefa Zajíčka.

Pedagogická poema, Most 2017, 50. ročník, 3 kategorie a 3 ocenění pro Odry

13. Prosinec 2017 - 8:30
Báječná atmosféra panovala dne 8. - 11. 11. 2017 v Mostě. Proběhla zde celostátní přehlídka studentů středních pedagogických a vyšších odborných škol zvaná PEDAGOGICKÁ POEMA. Studenti na ní vystupují ve třech kategoriích a to v přednesu, hlasitém čtení a improvizaci. Za každou pedagogickou školu se mohl zúčastnit jen jeden žák v jednotlivé kategorii. Naši SPdgŠ a SZŠ sv. Anežky České reprezentovaly tři studentky čtvrtého ročníku oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky v doprovodu paní učitelky dramatické výchovy Alexandry Bajgarové. Letos se konal již 50. jubilejní ročník. Organizátoři připravili pro účastníky bohatý program. Přehlídka vyvrcholila v pátek 10. 11. výstupy studentů v jednotlivých kategoriích v mosteckém divadle ROZMANITOSTÍ. Naše studentky byly úspěšné a přivezly krásná ocenění ze všech kategorií - dvě stříbrná pásma a to za přednes a hlasité čtení a jedno pásmo zlaté za improvizaci, což považujeme za velký úspěch a motivaci k dalším ročníkům prestižní celostátní přehlídky nazývané PEDAGOGICKÁ POEMA.

Konference o mládeži 2017: Naslouchejme a žijme autenticky

12. Prosinec 2017 - 11:45
Potřeba lidského a duchovního doprovázení mladých lidí byla tématem 22. konference o mládeži, která se uskutečnila 7. a 8. prosince v Češkovicích na Blanensku. Téměř šedesátka zúčastněných z řad zástupců mládeže, doprovázejících a odborníků debatovala o potřebách mladých zejména v období, kdy hledají své hodnoty a volí si životní povolání.

Zemřel církevní historik Vojtěch Cekota

12. Prosinec 2017 - 7:30
V sobotu 9. prosince 2017 zemřel ve věku 87 let doc. PhDr. Vojtěch Cekota, historik, archivář a pedagog. Rozloučení se zesnulým se uskuteční v pátek 15. prosince při mši svaté od 10.30 ve farním kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně a poté bude jeho tělo uloženo do rodinného hrobu na Lesním hřbitově tamtéž.

Konference o mládeži 2017: Naslouchejme a žijme autenticky

11. Prosinec 2017 - 16:19
Potřeba lidského a duchovního doprovázení mladých lidí byla tématem 22. konference o mládeži, která se uskutečnila ve dnech 7. – 8. prosince v Češkovicích na Blanensku. Téměř šedesátka zúčastněných z řad zástupců mládeže, doprovázejících a odborníků debatovala o potřebách mladých zejména v období, kdy hledají své hodnoty a volí si životní povolání.

Papež evangelizuje na Twitteru už pět let

11. Prosinec 2017 - 11:00
V těchto dnech uplynulo už pět let od chvíle, kdy papež Benedikt XVI. zveřejnil na oficiálním papežském twitterovém účtu - @Pontifex - první Tweet. Tento historický Tweet zněl: "Milí přátelé, jsem rád, že se s vámi můžu setkat prostřednictvím sociální sítě Twitter. Děkuji vám za vaše velkorysé přijetí a všem vám žehnám z celého srdce."

Přímé přenosy bohoslužeb od 11. do 17. prosince 2017

11. Prosinec 2017 - 9:00
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Dárek na Vánoce? No přece z kláštera!

8. Prosinec 2017 - 18:00
Nevíte čím letos pod stromečkem obdarovat svoje nejbližší? Co třeba klášterními produkty? Máte na výběr mezi marmeládou, sušenkami, sušenými bylinkami, čaji, vínem, pivem, tinkturami, ale třeba i přírodní kosmetikou, obrázky, knihami či zdobenými svíčkami.

Lékařem pro život věčný: Michel Aupetit pařížským arcibiskupem

8. Prosinec 2017 - 15:15
Ve čtvrtek 7. prosince jmenoval papež František nového pařížského arcibiskupa; stal se jím šedesátišestiletý Mons. Michel Aupetit, dosavadní biskup v Nanterre poblíž Paříže. Uvedení nového arcibiskupa proběhne v sobotu 6. ledna 2018 v 18.30 v katedrále Notre Dame v Paříži. Rezignaci dosavadního pařížského arcibiskupa, kardinála André Vingt-Trois, přijal papež František jen několik týdnů po dovršení 75 let věku a to zejména kvůli jeho dlouhodobým zdravotním problémům.

Papež František: Apoštolská cesta byla znamením naděje pro Asii

8. Prosinec 2017 - 14:00
Zdůraznění hodnoty mezináboženského dialogu v Barmě a vyjádření solidarity s úsilím Bangladéše při zajišťování humanitární pomoci rohingským uprchlíkům. To byly podle papeže Františka nejvýznamnější témata nedávno skončené apoštolské cesty do jihovýchodní a jižní Asie.

Betlém a vánoční strom jsou symbolem Božího soucitu, řekl papež

8. Prosinec 2017 - 12:00
Svatý otec poděkoval všem dárcům, kteří se podíleli na vytvoření vánoční atmosféry na svatopetrském náměstí v Římě. Dárci z celého světa přispěli k vybudování letošní scény Narození Páně a k postavení 28 metrů vysokého vánočního stromu.

Australská církev zahájila Rok mládeže

7. Prosinec 2017 - 13:00
Festival, který potrvá až do 9. prosince, zahájil Rok mládeže v Austrálii. Ten se uzavře v listopadu 2018 a je symbolickým připomenutím desetiletého výročí Světových dnů mládeže v Sydney. Rok mládeže organizuje Australská biskupská konference a jeho cílem je doprovázet mladé lidi, kteří hledají své místo ve světě.

Katolický týdeník: V kolotoči úvěrů, úroků a splátek

7. Prosinec 2017 - 5:00
Půjčí rychle a za pár minut. A ještě nám prý vrátí. Všudypřítomná reklama k tomu navíc přidává, že náš život bez toho či onoho výrobku není úplný nebo šťastný...

Stojanovo gymnázium Velehrad dobývá Řím

7. Prosinec 2017 - 4:15
Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad reprezentující obec Velehrad, Zlínský kraj a církevní školství České republiky se 5. prosince 2017 vrátil z XXVIII. ročníku prestižního mezinárodního festivalu Chorus Inside Advent, který se na začátku prosince konal v Římě.

Jak prožívat advent a Vánoce? Web a brožurky mohou inspirovat.

6. Prosinec 2017 - 16:45
Diecéze letos opět připravily aplikaci do mobilu se čtením a povzbuzením do adventní doby a také brožurky, které naleznete v kostelích či si je můžete stáhnout z webových stránek www.krestanskevanoce.cz. Díky nim se budete moci lépe zorientovat v pestré nabídce adventních a vánočních akcí.

Česko - Slovenská katechetická konference 26.2.2018 v Olomouci

6. Prosinec 2017 - 16:00
Srdečně zveme všechny pracovníky katechetických center, center pro rodinu, kněze, pastorační asistenty i všechny, kterých se tato problematiky dotýká a zajímá je, na Česko - Slovenskou katechetickou konferenci.

Papež František k Jeruzalému: Ať zůstane zachované status quo

6. Prosinec 2017 - 14:00
Papež František vyzval k zachování statu quo Jeruzaléma v souladu s platnou rezolucí OSN. Svatý otec se k jeruzalémské kauze vyjádřil poté, co americký prezident Donald Trump naznačil, že uzná Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Podle vůdců arabských zemí tento krok vyvolá bouři nevole a násilí.

Stránky